تاریخ امروزشنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

همیشه نیمی از تعارضات رابطه با رعایت برخی کارها قابل حل هستند سعی کنید این نشانه‌ها را بشناسید تا کمتر در رابطه دچار مشکل شوید.

هنگام دعوا بین خود و همسرتان معمولا همیشه حق را به خود می‌دهید و همسرتان را مقصر اصلی می‌دانید اما اگر کمی فکر کنید متوجه خواهید شد شاید خودتان باعث آشفتگی در رابطه می‌شوید. در این مقاله قصد داریم به معرفی نشانه‌هایی بپردازیم که ممکن است فکر کنید حائز اهمیت نیستند اما باید بگوییم بسیاری از این مشکلاتی که تصور می‌کنید در رابطه با شریک زندگی خود دارید رعایت نکردن همین موارد پیش پا افتاده ای است که به آن‌ها توجه نمی‌کنید.


حسود نباشید

هنگامی که در رابطه حسادت وجود دارد مطمئن باشید رابطه‌تان به مرور از بین می‌رود. حس حسادت مانند یک بیماری است. این عدم اطمنیان و بی‌اعتمادی رابطه‌تان را از رشد و شکوفایی باز می‌دارد. معمولا حسادت در رابطه زمانی شکل می‌گیرد که شریکتان ترس‌هایی از تجربیات گذشته را با خود حمل می‌کند و هرگز به فکر دور انداختن این تجربیات و افکار نیست. در چنین مواقعی با همسر خود صحبت کنید و سعی کنید اعتماد او را جلب کنید.


از گذشته خود بیرون بیایید

اگر در رابطه خود دچار مشکل می‌شوید ممکن است بخاطر این باشد که هنوز در گذشته خود زندگی می‌کنید و با شریک قبلی زندگی خود در ارتباط هستید یا به او فکر می‌کنید. باید بگوییم وقت آن است که با گذشته برخورد جدی کنید و برای همیشه این قسمت خاکستری زندگی را دور بیندازید تا زندگی سالم داشته‌باشید.


هرگز احساس رضایت نمی‌کنید

اگر در رابطه مدام با همسر خود در حال مشاجره هستید و احساس می‌کنید و همسرتان مقصر است بهتر است کمی درنگ کنید و به خودتان رجوع کنید. در بعضی مواقع احساس نارضایتی که همیشه داریم شاید ریشه تمام مشکلات باشد. اگر جز افرادی هستید که مدام شکایت می‌کنند و ناراضی هستند باید نگرش‌ها و افکار مثبت بیشتری را در ذهن مرور کنید و قدردان آنچه که دارید باشید.


سعی کنید همیشه حرف بزنید

اگر در رابطه مدام در حال فریاد زدن باشید یا به طور کلی ساکت باشید هیچ دردی را دوا نمی‌کنید. در رابطه ای که احساس می‌کنید مشکل دارید بهتر است احساسات خود را بیان کنید و به زبان بیاورید و احساسات را سرکوب نکنید و مشکلات رابطه را حل کنید.


همسرتان فکر شما را نمی‌خواند

بیشتر مشکلات رابطه زمانی به وجود می‌آیند که انتظار دارید شریک زندگی‌تان آنچه که در سر می‌پرورانید را حدس بزند. بهتر است این انتظار بی‌جا را کنار بگذارید و آنچه که درموردش در حال فکر کردن هستید و شما را آزار می‌دهد بیان کنید تا راحت‌تر با مسائل کنار بیایید.


به شریک زندگی خود وابسته نباشید

یکی از مشکلاتی که اکثر زوجین با آن همراه هستند این است که بیش از اندازه به شریک خود وابسته هستند. این را همیشه به یاد داشته‌باشید که همسرتان نگهبان شما نیست. در یک رابطه موفق باید سعی کنید فرد مستقلی باشید و به طور مستقل فعالیت‌های خود را انجام دهید و همیشه از یکدیگر انتظار نداشته‌باشید. وابستگی یا مستقل بودن بیش از اندازه می‌تواند یک رابطه را دچار مشکل کند سعی کنید همیشه تعادل را رعایت کنید.


عشق خود را نشان دهید

بخاطر داشته‌باشید یادآوری عشق و علاقه به همسرتان ممکن است بتواند نیمی از مشکلاتتان را حل کند. پس سعی کنید علاوه بر بیان کردن علاقه و عشقتان در عمل نیز به او نشان دهید که به او علاقه‌مند هستید.


از دنیا مجازی خارج شوید

امروزه دنیای مجازی بخش زیادی از زندگی افراد را درگیر کرده است. اما بهتر است برای داشتن یک زندگی سالم و خوب در دنیای واقعی زندگی کنید و علاقه خود را نسبت به دنیای مجازی کم کنید و وقت بیشتری برای شریک زندگی خود بگذارید. با وقت گذاشتن برای هم مطمئنا بسیاری از مشکلات رابطه حل می‌شود.


صداقت را سرلوحه خود قرار دهید

صداقت پایه محکمی است که می‌تواند رابطه‌تان را محکم و پایدار کند. اگر فکر می کنید در رابطه با مشکلات مواجه هستید بهتر است با خود فکر کنید و ببینید تا چه اندازه با همسر خود صادق هستید و از گفتن چه موضوعاتی با او سر باز می‌زنید. اگر در رابطه صداقت داشته‌باشید مطمئن باشید می‌توانید راحت‌تر با مشکلات  کنار بیایید.


منبع: msn